Wolontariat

sp68 logo

Wigilia Wrocławska jest organizowana przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Gminę Wrocław i Ogólnopolski Bank Żywności. Zostało przygotowane tysiąc porcji pierogów, 200 litrów barszczu, 300 kg kapusty z grochem, tysiąc porcji śledzia z bułką oraz całe mnóstwo ciast od wrocławian.  W spotkaniu z ubogimi i bezdomnymi wzięło  udział 6 wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas. 

Wcześniej przygotowaliśmy 50 upominków, które osobiście rozdawaliśmy; były pierniki, ręcznie malowane aniołki i kartki świąteczne z życzeniami.

W spotkaniu z ubogimi i bezdomnymi wzięli udział metropolita wrocławski, abp Józef Kupny,  wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, Anna Józefiak-Materna, dyrektor wrocławskiego MOPS, oraz przedstawiciele Gminy Wrocław.

 Wigilię Wrocławską poprzedziło przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.

Rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas Paweł Trawka w swoim wystąpieniu nawiązał do rysunku w czasopiśmie „Gość Niedzielny”, na którym widać osobę bezdomną pukającą w wigilijny wieczór do pewnego domu. Otwierający motywując odmowę wpuszczenia do domu niespodziewanego gościa mówi: „W naszym domu jest taka tradycja, że puste miejsce przy stole musi zostać puste”. Rzecznik kontynuował: My chcemy walczyć z tą „tradycją”. Tutaj jest miejsce przy pełnym stole dla każdego. Ci bezdomni są u siebie, a my możemy poczuć się jak goście, którzy są przyjęci w gościnę.    

Pomagając w czasie tej wigilii  zastanawialiśmy się nad sensem życia, tajemnicą losu człowieka oraz istotą chrześcijańskiej miłości.

Dane kontaktowe:

 

Szkoła Podstawowa nr 68

 

home icon

ul. Szczęśliwa 28
53-446 Wrocław

tel/fax: 71/79-86-859

email iconemail: sekretariat.sp068@

wroclawskaedukacja.pl

 

dziennik iconDziennik elektroniczny

 

 

bezpieczny

Kalendarz

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

GAZETKA SZKOLNA