Harmonogram konkursów, imprez i uroczystości

sp68 logo

Harmonogram wydarzeń szkolnych w r. szk. 2019/2020 – wrzesień 2019

Miesiąc

Wydarzenie

Odpowiedzialni

wrzesień                                                  2019

2.09.2019

poniedziałek

Powitanie uczniów klas pierwszych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

P. J. Kluska, p. E. Brożek, p. M. Spryszak

Samorząd Szkolny (przewodniczący, poczet sztandarowy), wychowawcy klas

I tydzień września

Udział w akcji „Narodowe czytanie”

p. B.Sołtys, nauczyciele klas I-VIII

term. zewn.

Maraton Matematyczny

p. D.Kwiatkowska, UW

II połowa września

"Razem ratujmy świat" - projekt ekologiczny dla uczniów I-III (kontynuacja)

Wychowawcy klas I-III

II połowa września

Projekt edukacyjny "Kultura cyfrowa" - współpraca z fundacją "Życie z pasją" (dla kl. 4 i 5)

Zajęcia prowadzone w ramach projektu pod opieką p. I. Szymy

III-IV tydzień września

Udział we Wrocławskim Festiwalu Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki

III tydzień września

Dzień Seniora - obchody w szkole

Projekt Wrocław – Miasto - Pokoleń

p. A. Kalita – Wiśniewska,

p. J. Przywóska

20 - 30.09.2019

Promocja projektu WBO "Szczęśliwa łączy pokolenia"

Rada Rodziców, cała społeczność szkolna

23-24.09.2019

Głosowanie na projekt WBO w szkole

Rada Rodziców, cała społeczność szkolna

22 IX 2019

Festyn Osiedla Gajowice – Projekt Polska - Ukraina

p. E. Brożek, p. Z. Słowikowska

30.09.2019 pon.

Dzień Chłopca - poczta z życzeniami dla chłopców; rozgrywki piłki nożnej

Samorząd Klas Młodszych i Starszych

październik                                                2019

cały miesiąc

„Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” –zbiórka zniczy

p. A. Świda, wychowawcy, Szkolne Koło "Caritas"

I połowa miesiąca

Otrzęsiny klas IV

Samorząd Szkolny, wychowawcy

II tydzień

Konkurs Ortograficzny w   Języku Angielskim (klasy IV-VII)

nauczyciele jęz. angielskiego

term. zewn.

zDolny Ślązaczek – I etap

p. D. Kwiatkowska, DODN

14.10.2019 pon.

Inauguracja akcji „Pola Nadziei” – Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Szkolny, p. K. Kopyś z zespołem

II połowa miesiąca

Zbiórka pożywienia dla zwierząt ze schroniska

Samorząd Szkolny klas młodszych i starszych, wychowawcy

IV tydzień miesiąca

Konkurs na prezentację wybranej książki „Polubić czytanie” dla uczniów klas IV – VIII

Nauczyciele poloniści i biblioteka

termin zewn.

Wrocławskie Dni Recyklingu – gra miejska

p. B. Żarska, p. E. Szlachetko

październik

Konkurs plastyczny "Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna".

p. E. Brożek

listopad                                                    2019

8.11.2019

piątek

Uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski - koncert

p. T. Kaźmierski, p. E. Brożek, współpraca z SP nr 43

15. 11.2019

Pasowanie na ucznia – dla klas pierwszych

Wychowawcy klas pierwszych, Samorząd Szkolny

termin zewn.

zDolny Ślązaczek – II etap

p. D. Kwiatkowska, DODN

I połowa

Tydzień Promocji Bezpiecznej Szkoły

p. A. Szewców, p. M. Wyrowska, wychowawcy,

III tydzień miesiąca

"Idiomy w obrazkach" - konkurs pozaszkolny (język niemiecki)

Nauczyciel j. niem.

IV tydzień miesiąca

„Rysuj, to, co słyszysz – Draw, what you hear” – konkurs języka. angielskiego klas I - III

Nauczyciele angliści

ostatni tydzień

Szkolny Konkurs Ortograficzny kl. IV-VIII

Nauczyciele poloniści

Listopad - termin zewnętrzny

Międzyszkolny Konkurs Geograficzny - etap szkolny

p. I. Hauke

IV tydzień listopada

Szkolny Konkurs Historyczny „Co każdy Polak wiedzieć powinien”

p. T. Kaźmierski

grudzień                                                    2019

Termin przed 6 XII

Kiermasz Świąteczny na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Rada Rodziców, p. E. Urszulak, p. R. Urszulak, wychowawcy klas

term. zewn.

"Moja mała ojczyzna " w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia - dla uczniów klas 4-8; rozstrzygnięcie etapu szkolnego w grudniu

p. I Hauke

grudzień - termin zewnętrzny

Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap szkolny

p. I Hauke

05.12.2019

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

s. Benedykta. Szkolne Koło "Caritas", p.M. Wyrowska

początek miesiąca

Szkolny Konkurs Kolęd klas IV-VII

p. E. Brożek

06.12.2019

Dzień Mikołajkowej Czapki

Samorząd Szkolny

2 tydzień miesiąca

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II-III

p. J. Przywóska, p. A. Kalita-Wiśniewska

termin zewn.

„Wieża Babel” – etap szkolny.

p. D. Kwiatkowska Wydział Matematyki i Inf. UWr

grudzień - termin zewnętrzny

Międzyszkolny Konkurs Geograficzny - etap międzyszkolny

p. I. Hauke

I połowa miesiąca

Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VIII

p. J. Rudnicka, p. Milewska, p. A. Świda, p. M.Piróg

I połowa miesiąca

Szkolny Konkurs Recytatorski Literatury Obcojęzycznej dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII

Nauczyciele języków obcych

20.12.2019 piątek

Koncert Kolęd klas I-III, jasełka;

Jasełka dla klas IV-VIII

Wychowawcy, kl. 3

S. Benedykta, p. A. Kozłowska i P. I. Szyma

23 – 31 grudnia 2019 r.

Ferie świąteczne - dni wolne od zajęć dydaktycznych

-----

styczeń                                                      2020

I połowa miesiąca

Koncert Kolęd dla Seniorów

p. A. Kalita – Wiśniewska, p. J. Przywóska,

styczeń

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III

p. I.Kubiak, p. J. Kluska

II tydzień miesiąca

Mini Finał WOŚP

p. J. Połeć, p. J.Bednarz, p. A. Kalita – Wiśniewska

II tydzień miesiąca

Szkolny Konkurs Matematyczny klas III

p. M. Antczak, p. J.Szwagrzyk

koniec miesiąca

Uroczysty apel podsumowujący Konkurs Patriotyczny

p. T. Kaźmierski

termin zewn.

Etap szkolny Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Nauczyciele matematyki

ostatni tydzień miesiąca

Dzień Babci i Dziadka w karnawale – spotkanie karnawałowe dla Seniorów

p. A. Kalita – Wiśniewska, p. J. Przywóska

II tydzień miesiąca

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

Nauczyciel j. niem.

styczeń - termin zewnętrzny

"Moja mała ojczyzna" - etap powiatowy

p. I Hauke

luty                                                                2020

3.02.2020

Eliminacje szkolne do XXVI Międzyszkolnej Olimpiady Kultury Starożytnej Grecji

p. B. Sołtys, p. J. Rudnicka, p. A. Świda, p. M. Samol

10 – 21.02.2020

Ferie zimowe - dni wolne od zajęć dydaktycznych i wychowawczych

-----

7.02.2020 pt.

Walentynki – poczta walentynkowa

Samorząd Szkolny

Przed feriami

Szkolny Konkurs Ortograficzny na poziomach: kl. IV – VI oraz VII-VIII

p. A. Świda, p. J. Rudnicka, p. Adamowska , p. M. Samol,

p. K. Łuczyńska

21.02.2020 pon.

Dzień Języka Polskiego

Nauczyciele poloniści

term. zewn. luty

Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Od „Solidarności” do III RP”

p. T. Kaźmierski

luty

Programowanie robotów – kl. I-IV

p. M. Antczak, p. J. Szwagrzyk

marzec                                                           2020

5.03.2020

Eliminacje dla drużyn z Wrocławia do XXVI Międzyszkolnej Olimpiady Kultury Starożytnej Grecji (półfinały)

p. B. Sołtys, p. J. Rudnicka, p. M. Samol, p. A. Świda

7.03.2020

Dzień Kobiet w naszej szkole: Rewia mody

Samorząd

I tydzień marca

Zapraszamy Przedszkolaki!

Pokazy, zajęcia otwarte dla grup przedszkolnych

7.03.2020 sobota,

odpracowujemy za 12 VI 20

Dzień Otwarty – Dzień Podsumowania Projektu Edukacyjnego  "Szkolne Święto Nauki - Szczęśliwek zaprasza"

 

wszyscy nauczyciele, Rada Rodziców

 

II połowa miesiąca

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej kl. I-III i IV-VIII.

nauczyciele j. angielskiego i j. niemieckiego

W marcu

IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny klas I-III – etap szkolny

Zespół wychowawców świetlicy, p. M. Trybała

21 .03.2020 piątek

"Pola Nadziei" - Wrocławski Bieg Sponsorowany dla Hospicjum dla Dzieci

p. M. Spryszak , p. J.Kluska, wychowawcy klas

26.03.2020

XXVI Międzyszkolna Olimpiada Kultury Starożytnej Grecji - finał

p. B. Sołtys i zespół realizatorów

term. zewn.

Konkurs Historyczny „Znam historię polskich symboli narodowych”

p. T. Kaźmierski

term. zewn.

Turniej Młodych Matematyków dla klas V -   VIII – etap szkolny

p. D. Kwiatkowska, WCDN

Term. zewn.

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności - udział drużyn DI

Drużyny i trenerzy (p. B. Żarska, p. J. Połeć)

marzec - termin zewnętrzny

Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap powiatowy

p. I Hauke

w marcu

Szkolny Konkurs Woda - konkurs interdyscyplinarny (biologiczno - chemiczno -fizyczno - geograficzny)

p. I. Hauke

kwiecień                                                              2020

1.04.2020 środa

Dzień Wesołego Stroju

Samorząd Szkolny

I połowa miesiąca

Szkolny Konkurs Biologiczny

Nauczyciele przyrodnicy

II połowa miesiąca

Szkolny Dzień Języków

nauczyciele j. angielskiego

cały miesiąc

„Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” –zbiórka na ten cel

p. A. Świda, Szkolne Koło "Caritas"

II połowa miesiąca

Konkurs języka angielskiego „Let’s speak English”

Nauczyciele angliści

term. zewn.

XIII Wrocławski Konkurs Historyczny klas starszych

p. T. Kaźmierski   WCDN

term. zewn.

Turniej Młodych Matematyków dla klas starszych – etap międzyszkolny

Zespół matematyków

term. zewn.

XVIII Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III „Spotkanie z wierszem” (finał)

p. I. Kubiak, p. J. Kluska, zespół I-III, WCDN

term. zewn.

„Młodzi Odkrywcy” – konkurs fizyczno – chemiczny dla kl. V-VIII

Nauczyciele przyrodnicy

II połowa miesiąca

"Szkolny konkurs wiedzy o Polsce" - dla klas VII-VIII

p. I. Hauke

II połowa miesiąca

IX Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim

p. J. Rospond - Naruszewicz

9-14.04.2020

Ferie świąteczne - dni wolne od zajęć dydaktycznych

-----

21, 22, 23 kwietnia 2020

Egzamin ósmoklasisty

----

30.04.2020 czw.

Uroczystość z okazji 3-go Maja

p. T. Kaźmierski

Zewn.

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

kl. VI-VIII

Nauczyciele przyrodnicy

maj                                                                 2020

I połowa miesiąca

Szkolny Konkurs Matematyczny klas IV - VIII

Nauczyciele matematyki

cały miesiąc

Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej Klas I-III

p. J. Szwagrzyk, p. M. Antczak

II połowa miesiąca

Międzyszkolny Konkurs Poetycki dla kl. IV

p. A. Świda, poloniści

term. zewn.

IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny klas I-III

Wychowawcy świetlicy, p. M. Trybała, WCDN,

term. zewn.

Konkurs Matematyczno – Historyczny HISMAT

p. T. Kaźmierski

III tydzień maja

Szkolny konkurs „Utalentowani”, eliminacje klasowe, finał szkolny.

p. E. Brożek

IV tydzień maja

„Moja mama fajna jest” – obchody Dnia Matki w Klubie Seniora

p. A. Kalita – Wiśniewska, p. J. Przywóska, p. M. Spryszak

II połowa miesiąca

Szkolny Festiwal Piosenki klas I-III

p. J. Kluska p. A. Kalita - Wiśniewska, p. J. Połeć, wychowawcy kl. I-III

I połowa maja

Szkolne Dni Sportu (1-3, 4-5. 6-8)

Nauczyciele wf

czerwiec                                                       2020

II tydzień miesiąca

Wybory do Samorządu Szkolnego 2020/2021

Samorząd Szkolny

II tydzień miesiąca

Wybory Miss i Mistera Szkoły

Samorząd Szkolny

26.06.2020

Pożegnanie klas VIII,

zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Uczniowie klas VIII, Samorząd Szkolny, wychowawcy klas

Konkursy, projekty i akcje zewnętrzne, terminy ustalają organizatorzy

  • Akcja „Cały Wrocław czyta” jest całoroczną imprezą, w której uczestniczą nasi uczniowie – p. B. Sołtys

  • Promocja projektu WBO - Rada Rodziców i społeczność szkolna

  • Projekt współpracy szkół partnerskich pod hasłem „MOSTY” pomiędzy Szkoła Polską w Budapeszcie a SP 68 we Wrocławiu – koordynator p. B. Żarska

  • Cały rok trwa zbiórka nakrętek i baterii – p. M. Spryszak

  • Uroczystości dla Koła Emerytów i Rencistów – współpraca całoroczna, p. J. Przywóska, projekt "Miasto Pokoleń"

  • Konkursy przyrodnicze zewnętrzne– p. B. Żarska

  • Konkurs zewnętrzny „English Master”

  • Konkursy literackie: np. „Piernikowa Chata”, "Pożeracze Książek"

  • Zawody sportowe, organizowane przez Wrocławski Związek Sportowy i Dolnośląski Związek Sportowy

  • Międzynarodowa Olimpiada Destination Imagination – Wrocław 2020

  • Konkurs Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Discover English Speaking Countries  - termin zewnętrzny

  • Udział w Przeglądzie Twórczości Niemieckiej

  • Udział w projektach: „Edukacja w miejscach pamięci”, “Szkoła w Mieście”, programy prozdrowotne dla szkół (mleko, owoce i warzywa)

  • Udział w ogólnopolskim projekcie „Pola nadziei”

  • „Filharmonia w Szkole” – klasy I-III

  • Lekcje biblioteczne w Bibliotece Miejskiej

  • Edukacja Filmowa "Nowe Horyzonty"

  • całoroczna akcja "Słówko na dziś"

  • Konkursy okazjonalne, organizowane przez inne szkoły i organizacje oświatowe

  • Akcja „Zdrowe śniadania”

  • Zbiórki charytatywne np. „Zaczytani” i inne organizowane m.in. przez Szkolne Koło „Caritas” (siostra Jadwiga Burak)

  • Spotkania Samorządu Szkolnego z Dyrektorem Szkoły (raz w półroczu)

  • Diagnozy WCDN – wstępna czwartoklasistów (j. polski, matematyka, j. angielski), „na półmetku” - szóstoklasistów,

  • Diagnoza umiejętności po I etapie edukacyjnym – dla klas trzecich - kwiecień – maj

  • Próbny egzamin ósmoklasisty – klasy ósme – grudzień (termin CKU), klasy siódme – kwiecień

  • Badanie tempa czytania – klasy I-III – maj – czerwiec

  • Badanie techniki czytania - klasy III – IV – maj - czerwiec

  • realizacja różnych projektów edukacyjnych we współpracy z podmiotami zewnętrznymi

Dane kontaktowe:

 

Szkoła Podstawowa nr 68

 

home icon

ul. Szczęśliwa 28
53-446 Wrocław

tel/fax: 71/79-86-859

email iconemail: sekretariat.sp068@

wroclawskaedukacja.pl

 

dziennik iconDziennik elektroniczny

 

 

bezpieczny

logo poziome

Kalendarz

grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

GAZETKA SZKOLNA