sp68 logo

W załączniku do pobrania Regulamin Samorządu Uczniowskiego.

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO pdf icon

Samorząd naszej szkoły

Przewodnicząca – Wiktoria Swachta

Wiceprzewodnicząca – Maja Zajączkowska

Przewodniczący klas połączyli się i tworzą zwartą grupę. Grupa ta jest podzielona na tak zwane Sekcje, czyli oddziały do zadań specjalnych. Na przykład Sekcja informatyczna, Sekcja porządkowa, Sekcja Dekoracyjna.

Jednym z wielu ciekawych pomysłów samorządu szkoły są debaty prowadzone w klasach na temat pytań i problemów, które są zauważone przez uczniów i o które chcemy spytać panią Dyrektor z samorządem szkolnym.

Jedną z ważniejszych uroczystości w ostatnim czasie były otrzęsiny klas czwartych. Poniżej zobaczcie jak nasi czwartoklaśiści świetnie się bawili.

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2016 /2017

1. Święto Edukacji Narodowej – przygotowanie przez uczniów życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły.
  2. Zorganizowanie imprezy – OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH.
  3. Prowadzenie akcji „ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE” – propagowanie zdrowego odżywiania. Przygotowanie przez poszczególne klasy przykładowych zdrowych posiłków i degustacja.
  4. Włączenie się w akcję „Pola nadziei” – pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Zbieranie cebulek żonkili.
  5. Prowadzenie przez uczniów klas starszych dyżurów na poszczególnych piętrach – pomoc nauczycielom dyżurującym.
  6. Współpraca z samorządem klas młodszych.
  7. Dzień MIKOŁAJOWEJ CZAPKI 6 grudnia uczniowie przychodzą do szkoły w czerwonych czapkach.
  8. Udział w kiermaszu świątecznym.
  9. Opieka nad szkolnym kotem.
  10. DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU – uczniowie tego dnia ubierają się w kolory żółty i zielony i są dla siebie szczególnie uprzejmi.
  11. Prowadzenie „Fuksiarza”.
  12. Współpraca z gimnazjami – debaty Samorządów Uczniowskich, zapraszanie absolwentów.
  13. Dbanie o kulturę osobistą w stołówce.
  14. DNI SWOBODNEGO STROJU – w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca i wszystkie piątki uczniowie mogą nosić stroje w różnorodnych kolorach.
  15. Wybory MISS i MISTERA SZKOŁY
  16. „Dzień Otwarty Szkoły"prowadzenie działalności informacyjnej i organizacyjnej przez cały dzień.
  17. Spotkania z Panią Dyrektor – propozycje uczniów, podsumowanie roku, propozycje na rok następny.
  18. Organizowanie giełdy używanych podręczników.
  19. Prowadzenie kroniki ważnych wydarzeń z życia szkoły.
  20. Poczet Sztandarowy – reprezentacja Samorządu Uczniowskiego podczas uroczystości szkolnych.

OPIEKUNOWIE SU:

Elżbieta Brożek