Projekty i akcje

Przerwa na czytanie

Czy wiecie, że 21 października SP68 brała udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie- czyli III Międzynarodowej Edycji Akcji „Przerwa Na Czytanie”? ❤️📚Nasza szkolna bibliotekarka Pani Barbara przygotowała małe podsumowanie całej akcji. 👍🏻💪🏻Warto powiedzieć, że czytanie i zabawy z książką były z nami 21 października nie tylko na przerwie, ale przez cały szkolny dzień.Zaczęła o 7 rano świetlica. Wśród jesiennych koszyczków czytała o przygodach Koszmarnego Karolka pierwszakom p. Agnieszka, na lekcji polskiego w szóstej klasie p. Anny już było trudniej- należało zaprezentować i uzasadnić wybór przyniesionego tytułu. Prawdziwym wyzwaniem była próba czytania i przekładu tekstu na zajęciach p. Barbary w grupie dzieci z Ukrainy, wszystko się udało z pomocą tłumacza pani Wiktorii, oczywiście w sukurs przyszły też obecne na lekcji komputery. Na lekcji czytanej historii p. Tomasza królowały książki popularnonaukowe, na sali gimnastycznej u p. Ewy można było czytać i leżeć na materacu lub nawet wspiąć się z lekturą na drabinki, a p. Kasia z dziećmi i książkami przeniosła się na „Farmę Dyniową”, gdzie w miłych okolicznościach przyrody czytało się najlepiej… Czytano właściwie wszędzie, po szkole spacerowały kolorowe i tajemnicze postacie zwykle mieszkające na stronach książek. Nel (Bohdanka B.) i Król Maciuś(Maciek G.) nie budzili wątpliwości ale świetnie ucharakteryzowana Nakachara (Ola F.) rodem z mangi nie była łatwa do rozpoznania). Nie zabrakło Harry Pottera (Lila N.), prawdziwego łuku z „Igrzysk śmierci” (Martyna P.) a nawet całkiem „dorosłej” i ciągle aktualnej książki Orwella „Rok 1984” (Mykhailo S). Zaimponowała grupa mocno wyrośniętych krasnoludów (ósmoklasistki), które rządziły na gali konkursowej bardzo pomysłowo zorganizowanej przez Samorząd Szkolny (Karolina L. i Ewa K.).