I-CARE

Czechy I Care

          W dniach od 15 do 20 maja 2022 roku w ramach realizacji projektu   Erasmus + KA2 I Care uczennice z klasy 7a Karolina L. , Karolina M. i Kornelia S. pod opieką pań Urszuli Opłockiej i Justyny Rospond-Naruszewicz udały się z wizytą do Republiki Czech.

W wyjeździe towarzyszyła nam pani Lidia Woźniak, która w ramach Job Shadowing realizowała projekt Erasmus + KA1.

Celem międzynarodowego spotkania, w którym brały udział szkoły z Czech, Polski, Hiszpanii, Finlandii i Estonii było budowanie postaw proekologicznych, wymiana międzykulturowa oraz doskonalenie języka angielskiego w praktyce. 

Program przygotowany przez gospodarzy był bardzo bogaty i niezwykle interesujący. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Pradze, poznając zabytki, historię  i architekturę miasta. Następnie udaliśmy się do  Hradec Kralove, gdzie byliśmy goszczeni przez Základní škola Hradec Kralove a każdy dzień obfitował w wiele niezapomnianych atrakcji.

Przygodę w Hradec Kralove rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły partnerskiej, a następnie po zjedzeniu obiadu zostaliśmy zaproszeni przez gospodarzy do centrum miasta na grę miejską połączoną ze zwiedzaniem miasta.

W kolejnych dniach były realizowane następujące zadania projektowe:

  • Zajęcia plenerowe w Rezerwacie  Przyrody Na Plachtě, gdzie obserwowaliśmy owady
  •  Dyskusja panelowa na temat książki Petera Wohlleben „ O czy szumią drzewa”  i sadzenie drzewa w szkolnym ogrodzie.
  • Zajęcia plenerowe w Lesie Hradeckim pt. „Las w naszych zmysłach”.
  • Wycieczka w Góry Orlickie

W ostatnim dniu naszej wizyty, po podsumowaniu tygodniowego pobytu i rozdaniu certyfikatów, miał miejsce słodki poczęstunek, a potem wszyscy uczestnicy ustawili się do ostatniego wspólnego zdjęcia.