Erasmus+

Erasmus TALES KA1 Pierwsze kroki.

Od 16 do 20 maja dwoje nauczycieli z naszej szkoły: pani Małgorzata Cendrowska oraz pan Piotr Łąk są częścią dużego projektu międzynarodowego Erasmus TALES. Nasz projekt KA1 nosi tytuł Pierwsze kroki.🇬🇷

Pierwszego dnia 3 Szkoła Podstawowa w Karpenissis przyjęła gorąco wszystkich uczestników poczęstunkiem oraz programem artystycznym przygotowanym przez dzieci.🎭🩰Nasi nauczyciele odwiedzili również lokalne władze oraz mieli okazję do przyjrzenia się pracy greckiej szkoły. W ciągu tygodnia poznają oni nowe metody pracy, które będą mieli okazję wdrożyć w naszej szkole. Już nie możemy się doczekać! 😁Jako ciekawostkę możemy podać, że w greckiej szkole w klasach 1-6 przedmiotów uczy jeden nauczyciel poza WF, językiem obcym oraz informatyką. 🧐 W drugim dniu projektu KA1 „Pierwsze kroki „p. Małgorzata Cendrowska oraz p. Piotr Łąk od rana uczestniczyli w zajęciach organizowanych w szkole w Karpenissi. Nauczyciele brali udział w zajęciach integrujących grupę – każdy przedstawiał swoje imię i rzucał piłkę do innej osoby. Poznali gry integrujące grupę, w tym tworzenie historyjek na podstawie wylosowanych kart. W drugiej części dnia w szkole zorganizowano przedstawienie uczniów, którzy inscenizowali bajki Ezopa. Uczniowie przygotowywali się do tego miesiącami a na miejsce zabrali ze sobą efektowne stroje i rekwizyty.