Aktualności,  I-CARE

Zagraniczni goście w naszej szkole w ramach programu Erasmus I-Care

             W dniach 28.02 – 04.03.2022 r. w ramach programu Erasmus I-Care Szkoła Podstawowa 68 we Wrocławiu gościła 8 uczniów i 3 opiekunów z Rumunii ze szkoły Colegiul National „Vasile Alecsandri” w Iasi.

         Obie szkoły realizują od listopada 2021 roku wspólny projekt w języku niemieckim „Deutsch lernen durch Spielen und Zusammenarbeit” na platformie eTwinning.

          Po powitaniu gości przez Dyrekcję szkoły polscy i rumuńscy uczniowie udali się na szkolne boisko, gdzie wspólnie bawili się i grali w gry zespołowe. Jeszcze raz okazało się, że sport i zabawa to najlepsza okazja do nawiązania kontaktów i przyjaźni.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie dotychczasowych rezultatów naszego projektu eTwinning. Na początku uczniowie rozwiązali quiz na platformie Kahoot, aby przekonać się jak dobrze znają Wrocław i Polskę, a potem każda ze stron pokazała 2 prezentacje – pierwszą  o swoim mieście, jego zabytkach i atrakcjach turystycznych a drugą o swoim  kraju.

W ciągu tygodniowego pobytu w naszej szkole goście uczestniczyli w różnych zajęciach                                 i warsztatach.

We wtorek miały miejsce warsztaty on-line poświęcone ekologii w Unii Europejskiej, prowadzone przez przedstawicieli Domu Europy we Wrocławiu, a następnie warsztaty  dotyczące rozwijania kreatywnego myślenia, które poprowadziła p. B. Żarska.

Środa i czwartek to dni , w których nasi goście zwiedzali Wrocław, między innymi zobaczyli Halę Stulecia, Park Szczytnicki, Ogród Zoologiczny, Uniwersytet Wrocławski oraz  Ostrów Tumski.

Jedną z wielu atrakcji był  czwartkowy spacer po Wrocławskim Rynku z przewodnikiem w języku angielskim oraz gra miejska „ Wrocław dla Odkrywców” z nagrodami, w której uczestniczyły 4 grupy złożone z polsko-rumuńskich uczniów. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu zostanie wszystkim na długo w pamięci.

Po południu w naszej szkole odbyło się spotkanie pożegnalne, rozganizowane prze uczniów klasy 7c.

Po podsumowaniu tygodniowego pobytu i rozdaniu certyfikatów naszym gościom, miał miejsce słodki poczęstunek a potem ostatnie gry i zabawy na boisku szkolnym.

W piątek przed wyjazdem do Rumunii goście ,w towarzystwie polskich uczniów, udali się na ostatnie już warsztaty do Eko Centrum.

Wizyta była bardzo udana. Goście byli pod wrażeniem urody miasta oraz możliwości zapoznania się z polską kulturą.

Wizyty w szkołach partnerskich sa jednym z wielu zadań projektowych, podczas których uczniowie poznają swoich rówieśników oraz zasady funkcjonowania szkół w Europie. Przyczyniają się również do doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania atrakcji turystycznych danego kraju.

                                                                                                               Koordynator projektu

                                                                                                 Justyna Rospond-Naruszewicz