Aktualności,  Projekty i akcje

Akcja Różowa Skrzyneczka

Wiedzieliście, że:

  • Blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych?
  • 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu?
  • 42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce, a 43% nastolatek unika tematu okresu z ojcem?

Wierzymy, że każdy powinien mieć nieograniczony dostęp do edukacji oraz swobodę w realizowaniu siebie. Właśnie dla tego postanowiliśmy dołączyć do akcji organizowanej przez Różową Skrzyneczkę. O co w niej chodzi?

To bardzo proste! W toalecie na pierwszym piętrze zawisła różowa skrzyneczka, a w niej czekają podpaski dla tych, które będą ich potrzebować. Hasło przewodnie jest jasne: potrzebujesz weź, masz więcej podziel się!

Już teraz na dyżurce znajdziecie specjalny karton, do którego można będzie przynosić podpaski umieszczane później w Naszej różowej skrzyneczce. Jedyna prośba, aby były to podpaski lub wkładki pakowane w osobne folie. Jest to kwestia zachowania higieny i poczucia komfortu dla użytkowniczek.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na stronę akcji: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

Odnajdź też Naszą skrzyneczkę na mapie! https://www.rozowaskrzyneczka.pl/mapa