Wrocławka

Wrocławka

Stowarzyszenie Edukacyjne Wrocławka powstało w lipcu 2019 roku. Jego założycielkami są nasze nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Zakresem swoich działań wspiera ono codzienną pracę szkoły i urozmaica jej ofertę dotyczącą organizacji zajęć dodatkowych dla klas 1-3.
W obecnym roku szkolnym działania Stowarzyszenia są zawieszone, mamy jednak nadzieję, że kolejny rok szkolny pozwoli nam na realizacje wielu naszych pomysłów. 
W roku szkolnym 2019/2020 Stowarzyszenie stworzyło dzieciom z klas 1-3 możliwość udziału w cotygodniowych zajęciach  „Empiria” –tematycznych edukacyjnych zajęciach  z tabletami oraz „Kreatywka”, podczas których nasi uczniowie bawili się plastyką i sztuką w wielu wymiarach. Dodatkowo raz w miesiącu organizowane były spotkania Klubu Bystrzaka, podczas których zgłębialiśmy tajniki wiedzy i przyrody. Eksperymentowaliśmy, podglądaliśmy gwiazdy, spotykaliśmy się ze zwierzętami, a także tworzyliśmy rekonstrukcje prawdziwych szkieletów. Przejście w tryb edukacji zdalnej pokrzyżowało nasze plany związane z pierwszymi weekendowym wyjazdem 
w ramach Klubu Włóczykija. Dwa autokary wypełnione radosną energią naszych uczniów miały wyruszyć w marcu na podbój Krakowa i okolic. Ogromnym wydarzeniem miał być jednak nie sam Kraków, a noc spędzona 250metrów pod ziemią w Kopalni Soli. Niestety także jesienią nie udało nam się wyjechać na zaplanowany Weekendowy Rajd Pieczonego Ziemniaka, który mieliśmy przeżyć w urokliwej  Kotlinie Kłodzkiej. Ale jak to mówią: co się odwlecze, to… jeszcze zrealizujemy!  
Zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie to zajęcia dodatkowe, kierowane do chętnych dzieci i rodziców. Odbywają się już po skończonych zajęciach szkolnych. Udział w nich jest opłacany przez rodziców.