Projekty i akcje

Destination Imagination

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym. To zajęcia rozwijające twórczość oraz kreatywne myślenie, które są niezwykle cenioną umiejętnością  w dzisiejszym świecie. Pomagamy dzieciom otworzyć umysły na niebanalne i oryginalne rozwiązania problemów. Na zajęciach członkowie drużyn uczą się tworzyć, akceptować, udoskonalać i realizować swoje pomysły. Wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy zespoły prezentują podczas corocznych Ogólnopolskich Olimpiad Kreatywności. Zwycięzcy mają możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. 

W naszej szkole drużyny DI działają od 2014 roku. W tym czasie udało nam się stworzyć osiem drużyn (oryginalna pisownia): Siedem fobiororzcuw, Blue Pompoms, Kosmokoty, K.R.A.B., Tigerki, Taktoperze, Smiley Team, DI-nozaury.

Drużyna Blue Pompoms w roku 2016 zajęła II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, w swojej kategorii wiekowej i reprezentowała Polskę na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Chinach. Następny sukces odniosła drużyna K.R.A.B. zdobywając nagrodę specjalną na etapie ogólnopolskim, która zaowocowała wyjazdem na Światową Olimpiadę Kreatywności  Global  Finals w USA. Kolejne zwycięstwo przyniosła drużyna Blue Pompoms zajmując I miejsce w Polsce dające przywilej reprezentowania kraju na olimpiadzie w USA. Drużyna podjęła decyzję o wyjeździe na Azjatycką Olimpiadę Kreatywności w Chinach, z której przywiozła dwa srebrne medale. W zeszłym roku ta sama drużyna zdobyła nagrodę specjalną  podczas Wirtualnej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu. 

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych drużyn i życzymy im umiejętności wykorzystywania swoich talentów w każdej dziedzinie życia oraz dalszych sukcesów.     

trenerzy z SP 68: Ela Brożek, Basia Krzemińska-Pasternak, Asia Połeć, Beata Żarska oraz spoza szkoły Natalia Buczak, Zbyszek Galas, Dobrusia Żarska