Projekty i akcje

Rund um den Tisch

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej społeczności w ramach programu eTwinning. Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie z języka niemieckiego „Rund um den Tisch”.

Platforma eTwinning

eTwinning to społeczność szkół w Europie.

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. Niniejsza publikacja zawiera przepis na sukces w eTwinning. eTwinning jest współfinansowany przez Erasmus+, Europejski program dla Edukacji, Szkoleń, Młodzieży i Sportu.

PROJEKT „RUND UM DEN TISCH“

O projekcie

Projekt „Rund um den Tisch” skierowany jest do nauczycieli j. niemieckiego i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwiniecie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy).W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy.

CELE

Zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego.
Zainteresowanie uczniów krajami niemieckojęzycznymi.
Rozwinięcie słownictwa dot. posiłków.
Poznanie i wykorzystanie nowych narzędzi TIK.
Rozwijanie umiejętności współpracy.