Bezpieczny Dolnoślązak

Cyberprzemoc i Cyberbezpieczeństwo

Marzec możemy ogłosić miesiącem edukacji o bezpieczeństwie w sieci i netykiecie oraz cyberprzemocy! W skrócie rządził Internet i nauka bezpiecznego poruszania się w sieci.


Klasy 2a, 3a, 3b i 3c wzięły udział w programie „Asy Internetu” i pod czujnym okiem pani Magdy, korzystając z przyjaznych aplikacji uczyli się:- Jak dbać o swoją prywatność w sieci oraz co i jak udostępniać- Jak być uważnym w sieci i nie dać się nabrać oszustom- Życzliwość w sieci – jaka to ważna sprawa!- Gdzie szukać pomocy, kiedy coś nas niepokoi.

Klasa 8b wraz z panią Katarzyna podeszła do tematu poważnie (jak na najstarszych uczniów przystało) i po godzinach wychowawczych z Cyberprzemocy i Cyberbezpieczeństwa, jedna z uczennic Zosia stworzyła prezentację. Tak, aby zdobyta wiedza mogła się utrwalić oraz poszła dalej w świat!